Hentbol Canlı Skor

Hentbol Canlı Skor
Hentbol Canlı Skor

Hentbol canlı skor tabloları bir kısmı, Türkiye hentbol kadın ve erkekler için skor sonuçlarıyla beraber diğer ülkelerin de skor bilgilerinin güncel ve canlı olarak takip edilebildiği bir veri kaynağıdır.

 Canlı olarak güncel verileri içeren hentbol spor dalına ait anlık skor bilgileri, şu ağırlıklı ülkeler için mevcuttur;

 Türkiye, Almanya, Danimarka, Fransa, İspanya, İsveç, Norveç ve Rusya.

 Hentbole Canlı Skor

 1.Kadınlar 1. Lig

 2.Erkekler 1. Lig

 3.Kadınlar Süper Lig

 4.Erkekler Süper Lig

 kategorileri şeklinde yapılan hentbol müsabakalarının güncel sonuçlarına da canlı skor sonuçlarını veren ilgili linklerden ulaşılabilmektedir.

 Kadınlar 1. Lig

 Kadınlar 1. Lig için yapılan en son müsabaka 7 Kasım 2020 tarihinde olup, müsabaka Antalya Gazi Gençlik ve Maltepe SK arasında gerçekleşmiştir. Müsabaka sonucu 40-19 şeklinde Antalya tarafında galibiyetle sonuçlanmıştır. Bunun dışında gerçekleşmesi planlanan bu kategoride, başka hentbol karşılaşması bulunmamaktadır.

 Erkekler 1. Lig

 Erkekler 1. Lig için yapılan en son müsabaka 24 Ekim 2020 tarihinde olup, müsabaka Yeni Mamak GSK ve Mersin İdman Yurdu arasında gerçekleşmiştir. Müsabaka sonucu 32-26 şeklinde Yeni Mamak GSK tarafında galibiyetle sonuçlanmıştır. Bunun dışında gerçekleşmesi planlanan bu kategoride başka hentbol karşılaşması bulunmamaktadır.

 Kadınlar Süper Lig

 Kadınlar Süper Lig için yapılan en son müsabaka 29 Aralık 2020 tarihinde olup, müsabaka Kastamonu ve Üsküdar arasında gerçekleşmiştir. 32-20 sayıyla Kastamonu galip gelmiştir. Aynı tarihte Yalıkavak ve Elazığ arasındaki hentbol müsabakası da 35-15 Yalıkavak galip gelmiştir. Bu dalda bundan sonraki en yakın maç 02.01.2021 tarihinde Elazığ ve Kastamonu arasında gerçekleşecektir.

 Erkekler Süper Lig

 En son ki hentbol karşılaşması 29.12.2020 tarihinde gerçekleşmiş olup, İzmir BB ve Antalya spor arasında gerçekleşmiştir. 34-26 İzmir galip gelmiştir. Bundan sonraki en yakın zamandaki karşılaşma 02.01.2021 tarihinde, 

 -Güneysu ve İstanbul Uni. Spor Birliği 

 -Göztepe ve Umutkoy Anadolu

 -Köyceğiz Belediye ve İzmir BB

 -Beykoz Belediye ve Antalya Spor

 -Beşiktaş-MYK

 -Spor Toto- Nilüfer Belediye arasında gerçekleşecektir. Yine aynı şekilde hentbol canlı skor sonuçları anlık ve canlı olarak skor linklerinden takip edilebilecektir.

 Avrupa Şampiyonalar Ligi Erkekler:

 Yapılan en son müsabaka, 20 Aralık 2020 tarihinde olup, müsabaka Motor ve Nantes arasında gerçekleşmiştir. 32-20 sayıyla Motor 29-28 galip gelmiştir. 

 Bundan sonraki en yakın hentbol karşılaşmaları, 10.02.2021 tarihinde,

 Celje ve Veszprem arasında, Elverum ve PSG arasında, Flensburg-H. ve Vardar 1961 arasında, Meshkov Brest ve Vive Kielce arasında, Motor ve Kiel arasında, Nantes ve Aalborg arasında, PPD Zagreb ve Barcelona arasında, Szeged ve Porto arasında sırasıyla gerçekleşecektir.

 Dünya Şampiyonası Finaller

 En son gerçekleşmiş olan müsabakalar, 12.01.2020 tarihinde olup,

 -İtalya-Romanya arasında olan müsabaka, 24-29 sonuçlanmıştır.

 -Faroe Adaları-Lüksemburg arasında olan müsabaka, 24-22 sonuçlanmıştır.

 -Kıbrıs -Finlandiya arasında olan müsabaka, 14-23 sonuçlanmıştır.

 -Kosova- Gürcistan arasında olan müsabaka, 30-21 sonuçlanmıştır.

 -Litvanya -Slovakya arasında olan mücadele, 25-24 olarak sonuçlanmıştır.

 Bundan sonraki tarih için en yakın olacak müsabaka ise, 13.01.2021 tarihinde gerçekleşecek olan, Mısır ve Şili dünya şampiyonası finalleridir.

 Diğer Yabancı Ülke Ligleri

 Hentbol skor canlı sonuçlarının verildiği sitelerde takip edilebilecek diğer ana ligler, İspanya, Fransa ve Almanya olarak 3 lig daha mevcuttur. 

 -Almanya Bundesliga

 -Fransa Lidl Starligue

 -İspanya Liga ASOBAL ligleridir.

 Yukarıdaki liglere ait skor sonuçları da, ayrıca canlı skor takiplerinden anlık ve güncel hentbol canlı skor listeleri olarak takip edilebilmektedir. Türkiye kulvarında, hentbol henüz yeni yeni kendine yer edinmeye başlasa da, uluslararası dünya şampiyonası yarışmalarına katılamamıştır.