İddaa Canlı Skor

İddaa Canlı Skor
İddaa Canlı Skor

İddaa canlı skor bülteni, iddaa internet sayfasında yer alan, son dakika spor maçlarını, sporseverlere güncel olarak hızlı şekilde sunabilen, oldukça görsel göstergelere dayanan gelişmiş bir yazılımsal internet sayfasıdır. Skor sayfasında, canlı adı altında bulunan iki adet birbirinden farklı ve tıklanabilecek buton mevcuttur. Bunlar canlı ve canlı sonuçlar butonları olmak üzere isimlendirilirler. Bunlardan ilki, canlı butonudur. İnternet sayfasında ilk canlı butonuna bakıldığında, öncelikle dikkati çeken bölge, buton üzerinde bir rakam sayacı görevi gören rakam ifadesinin olduğudur. Bu rakam değeri, sayfaya bakıldığı anda, o anki ve dakikadaki, spor müsabaka türlerinde yapılan tahminleri ve kaç adet karşılaşma olduğunu detaylarıyla gösterir.

 İddaa Canlı Skor

 Futbol ve basketbol dallarında yer alan müsabakalar, ayrı ayrı klaslar adı altında verilerek takipçilerin listeleme yapması kolaylaştırılmıştır. Futbol ve basketbol ana spor dallarına bir kere tıklandığında ise, ikinci sınıflama mantığı olarak ülke bazında gerçekleştirildiği görülür. Her bir ülke seçimine tıklandığında da o ülkedeki lig isimleri öncelikli olarak belirir. Alakadar lig seçimi yapıldığı anda da, ana sayfanın kendisinde gelecek takvim tarihlerine ait olan müsabaka programlarının, detaylar sayfası açılır. Açılan bu detaylı bilgilerin hemen üst tarafında, arama sorgu alanları bulunur. Buradaki sorgu kriterlerine göre de, ekrana gelen veriler için istenildiği takdirde filtrelemeler yapılabilir. Ayrıca, futbol ve basketbol ana spor dallarına bir kere tıklandığında açılan ülke isimlerinin hemen yan taraflarında da yapılacak olan müsabaka sayıları mevcuttur. O ilgili ülkede yapılacak maç sayıları takipçiler tarafından bu şekilde görülmüş olur.

 Ana Ekran Kolon Bilgileri

 Detaylarda öncelikle ekrana, gerçekleşecek en yakın maç sonuçları ve skor bilgileri tahminler şeklinde ekrana gelir. Ardından gelecek programlardaki müsabakalar sırası ile liste halinde ekrana akar. Bu bilgiler, iddaa canlı skor sahadan ekranında bir tablonun maç sonucu, sıradaki golü kim atar, maçın kalanını kim kazanır, 2.5 Gol A/Ü ve karşılıklı gol kolonları olmak üzere verilmiştir. Yapılacak tahminler bu kolonlar açısından girilecek verilerle doldurulur.

 Canlı Sonuçlar Adı Altındaki Veriler

 Canlı sonuçlar adlı butona tıklandığında ise, sporseverler ekranın sol yan menüsünde öncelikli olarak, futbol, tenis, buz hokeyi, basketbol, hentbol, voleybol olmak üzere daha fazla çeşitte spor dallarının adı ile karşılaşırlar. Her birine tıklandığında, canlı butonunda olduğu gibi öncelikli olarak, ilgili ülkeler sınıflaması yapılır. İlgili ülke seçimi yapan sporsever, direk ana sayfada detayları görür. Bu detaylarda, ilgili ülkenin, lig isimleri ile beraber, ilgili karşılaşmaların bilgileri detaylı şekilde açılır. Başlamak üzere olan müsabakaların detay alanında, başlamak üzere olduğu bilgisi ayrıca yazar. Bunun yanı sıra, sporseverler tarafından yapılmış olan tahmin skorları ile karşılaştırılacak ve kazananı da belli edecek sonuçlar, sonuç kolonunda maç bitiminde verilir.

 Ekrandaki Filtreleme Kriteri

 Canlı sonuçlar ile gelen ekran detayında açılan bilgiler için, ekranın üst kısmında üç adet filtreleme seçeceği mevcuttur. Bunlar, canlı – sıradaki – sonuç filtresi, tarih seçim filtresi ve başlangıca göre ya da turnuvaya göre sırala filtreleme kriterleridir. Bu filtrelemelerden biri seçilerek, ekrandaki detaylı veriler, seçilene göre sıralaması yapılır. Ana ekranda yer alan diğer buton, bülten butonudur. Bu buton tıklandığında ise ekrana bugüne kadarki gerçekleşmiş tüm müsabakalar spor severlerin karşısına detaylarıyla topluca sunulur. Sporseverlerin asıl ihtiyaç duyacağı uygulama iddaa adına bir mobil uygulama olduğudur. Çünkü yolda, dışarıda telefonlarından kolayca iddaa canlı skor verilerine ulaşabilirler.